A Magyar és Nemzetközi Szektorlabda Szövetség oldala

Minden, amit a gombfociról tudni akarsz: szektorlabda, 12 érintéses asztali-labdarúgás, gombfoci

Debreczy a csúcson!

2 min read

A szektorlabda NB1 másnapján, március 10-én Komáromban rendezték meg a Kassák Kupát. 40 versenyző állt asztalhoz. A szervezők nyolc darab egyenként 5 fős csoportot alakítottak ki a ranglista alapján. A csoportok első két helyezettje a nyolcaddöntőbe jutott, de a többi versenyző is tovább folytatta a versenyt az alsó házban. Hét csoportban is a legmagasabb ranglista pontszámú sportoló végzett az élen, és a második legmagasabb értékkel rendelkezők közül is hárman a második helyen végeztek. Csak a H jelű csoportban volt egy kis felfordulás, miután a másodosztályú, a csoportban 4. rangsorolású Takács Lajos borította a papírformát és megnyerte a kvintettet, megelőzve a csoport favoritját, Koczort, aki szintén továbbjutott a nyolcaddöntőbe. A nyolcaddöntő amolyan kézilabda verseny módra újra csoportokra bontással zajlott. Két-két csoport 1-2. helyezettje került egy csoportba, ahová az erdményeiket vitték magukkal. A négy csoportgyőztes került az elődöntőbe. Ott Debreczy és ifj. Farkas is 1-0 arányban győzte le ellenfelét, Mártonfit illetve Bottyánt. A bronzmérkőzésen Mártonfi 2-1 arányban győzedelmeskedett, míg a Kassák Kupa idei döntőjében Debreczy 1-0 arányban győzte le ifj. Farkast. A versenyen szerzett ranglista pontokkal pedig először jutott fel a szektorlabda ranglista élére! Oda, ahova 2012 óta mindössze négyen tudtak feljutni! Most Debreczy István az ötödik. A Kassák Kupa helyezettjei: